BotaRajoni

Dënim për “abuzuesit” gjatë gjendjes së jashtëzakonshme – Abc News

schedule14:33 – 10 Shkurt, 2023

Raportet për sulme ndaj bizneseve dhe grabitje kanë qenë të shumta në rajonet e prekura nga tërmeti i së hënës, tha të premten presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, duke shtuar se të gjithë do të marrin dënimin e merituar.

“Që tani e tutje, këta abuzues do të marrin dënimin e merituar sapo të kapen”, shtoi Erdogan.

Rikujtojmë se Turqia shpalli gjendjen e jashtëzakonshme për 3 muaj pas tërmetit që goditi vendin në orët e para të mëngjesit të së hënës.

/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button