Lajme

Flet Larson Ferati, futbollist i Bayer Leverkusen

U përkujdesen në çdo detaj për futbollistin Larson Ferati.

Drejtuesit e klubit të Bayer Leverkusen punuan fortë me djaloshin istogas vetëm e vetëm që ta mbajnë në ekipin e tyre.

Në fakt, gjigantët gjerman i’a arritën qëllimit. 16 vjeçari po thotë që nga tani e tutje ka më shumë përgjegjësi. Veç kësaj ai tanimë ndihet si në shtëpi tek “Farmaceutikët”.

Talenti nga Istogu tregoi edhe synimet e tij për të ardhmen.

Ndryshe, Larson Ferati mbetet akoma futbollisti më i ri me 15 vjeç që ka shënuar gol dhe ka qenë kapiten i skuadrës në futbollin kosovar profesionist.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button