Sport

Ishte më mirë të mos shiheshim për 2 ditë – Abc News

schedule16:48 – 10 Shkurt, 2023

Jurgen Klopp e shpjegoi në mënyrë tipike vendimin për t’u dhënë lojtarëve të tij një pushim dy-ditor pas humbjes së nga Wolves.

Gjermani pranoi se ai vendosi këtë zgjidhje të veçantë si një formë e ndarjes provë për të lehtësuar klimën, shkruan abcnews.al.

Ai theksoi konkretisht:

“Ne folëm me njëri-tjetrin, e analizuam dhe vendosëm t’u japim lojtarëve dy ditë pushim. Për të qenë i sinqertë, kur folëm të dielën për gjithçka, mendova se do të ishte 100% mirë që ne të mos shiheshim për ato dy ditë. Unë u largova të dielën me një humor mesatar dhe kur u ktheva ishte shumë më mirë .
E punova në vetvete, mora shumë telefonata në celular, por isha në një humor shumë më të mirë. Këtë javë lojtarët e mi duken jashtëzakonisht të freskët. Është e vërtetë, seancat stërvitore shkuan shumë mirë, ishin super intensive”. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button