Lajme

Në Siri arrin konvoji me ndihma për viktimat e tërmetit

Konvoji i dytë humanitar i OKB-së për viktimat e tërmetit arrin në Siri në pikën kalimtare nga Turqia.

Zyrtarë nga Organizata Ndërkombëtare e Migrimit thonë se konvoji përfshin 14 kamionë të mbushur me tenda, batanije, dyshekë, izolatorë, pajisje ushqimore dhe higjienike, raporton BBC, përcjell Klankosova.tv.

Dërgimi i ndihmave në veriperëndim të Sirisë, territor i kontrolluar nga rebelët në luftë me qeverinë siriane, ka qenë sfida kryesore, meqenëse atje e vetmja qasje per ndihmë është pikëkalimi i vetëm në Bab al-Hawa.

 

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.
*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button