BotaRajoni

Një mrekulli nga Zoti, gruaja nxirret e gjallë pas 104 orësh nën rrënoja – Abc News

schedule12:45 – 10 Shkurt, 2023

Ekipet e shpëtimit nga organizata gjermane e ndihmës ISAR kanë shpëtuar  një grua nga rrënojat e një ndërtese të shembur në Kirikhan, Turqi, më shumë se 100 orë pasi një tërmet goditi Turqinë dhe Sirinë.

Sipas ISAR Gjermani, 40-vjeçarja ishte në gjendje stabile dhe ka marrë menjëherë ndihmën mjekësore.

Punonjësit e ngritën me kujdes 40-vjeçaren Zeynep Kahraman në një barelë, duke kaluar blloqe të copëtuara prej betoni dhe metali në qytetin Kirikhan në një ambulancë.

“Tani unë besoj në mrekulli,” tha Steven Bayer, udhëheqësi i ekipit ndërkombëtar të kërkimit dhe shpëtimit në vend.

“Ju mund t’i shihni njerëzit duke qarë dhe duke u përqafuar me njëri-tjetrin. Është një lehtësim kaq i madh që kjo grua në kushte të tilla ia doli. Është një mrekulli absolute”, tha ai.

/abcnews.al

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button