Lajme

Presidenti sirian viziton vendin e tërmetit në Aleppo (VIDEO)

Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad është shfaqur në televizionin sirian duke takuar punonjësit e shpëtimit në vendin e një ndërtese të shembur në Aleppo të kontrolluar nga qeveria.

Kjo është vizita e parë publike e Asadit në një zonë të prekur nga tërmeti.

Në videon më poshtë shihet një zyrtar i cili e ka përshëndetur presidentin dhe të dy kanë shtrënguar duart.

Mbrojtja civile siriane, e njohur si “Helmetat e Bardha”, vepron në zonat e kontrolluara nga rebelët. Ai thotë se situata në Sirinë veriperëndimore është “absolutisht katastrofike”, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

Pjesa më e madhe e Aleppos u shkatërrua në luftën civile të Sirisë përpara se të rimarrë nga qeveria në fund të vitit 2016.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

 

 

 

 

 


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button