BotaRajoni

Të plagosurit nëpër korridore, Britania planifikon të ndërtojë një spital në Turqi – Abc News

schedule08:54 – 10 Shkurt, 2023

Mbretëria e Bashkuar po planifikon të ndërtojë një spital në Turqi, sipas Ministrisë së Mbrojtjes.

Një sallë operative e hapur 24 orë në ditë do të ndihmojë në trajtimin e të plagosurve në gjendje kritike.

Brenda natës, Mbretëria e Bashkuar dërgoi ndihmë mjekësore dhe mijëra batanije termike në vend përmes një aeroplani RAF.

Kjo pason një premtim prej 8 milion £ ndihme nga Rishi Sunak, i cili gjithashtu u zotua të përputhet me 5 milion £ të para të dhuruara nga publiku për apelin e bamirësisë së Komitetit të Emergjencave të Fatkeqësive.r.t/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button