Shqiperia

Tentoi të kalonte 400 litra naftë të kontrabanduar, i vihen prangat 30-vjeçarit në Morinë – Abc News

Një 30-vjeçar është arrestuar ditën e sotme më Qafë Morinë, pasi ka tentuar të kalojë në territorin e vendit tonë qindra litra naftë të kontrabanduar.

Shtetasi J.N, banues në fshatin Çorraj, tentoi të kalonte 400 litra naftë, por nuk ia doli dot, ndërsa policia sekuestroi naftën dhe automjetin me të cilin po transportohej.

Njoftimi i policisë:

PKK Qafë Morinë

Tentoi të kalonte në territorin e vendit tonë, qindra litra naftë të kontrabanduar, kapet në flagrancë dhe arrestohet 30-vjeçari.

Sekuestrohen 400 litra naftë e kontrabanduar dhe automjeti me të cilin transportohej kjo sasi.

Shërbimet e Policisë Kufitare të Qafë Morinës, në bashkëpunim me specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Tropojë, bazuar në analizën e riskut dhe në vijim të kontrolleve me qëllim parandalimin dhe goditjen e krimeve kufitare, kanë kapur dhe arrestuar në flagrancë shtetasin:

– J. N., 30 vjeç, banues në fshatin Çorraj, për veprën penale “Kontrabanda me mallra për të cilat paguhet akcizë”.

Shërbimet e Policisë Kufitare kanë kaluar në vijën e dytë, për kontroll të imtësishëm, automjetin që drejtohej nga 30-vjeçari, ku kanë gjetur 400 litra naftë e dyshuar e kontrabanduar që është sekuestruar në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin me të cilin transportohej.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tropojë, për veprime të mëtejshme.r.t/abcnews.al

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button