BotaRajoni

119 orë pas tërmetit, nxirret i gjallë nga rrënojat 16-vjeçari në Turqi – Abc News

schedule09:35 – 11 Shkurt, 2023

Një djalë 16-vjeçar u nxorr i gjallë nga rrënojat e një ndërtese të shkatërruar në qytetin turk të Kahramanmaras, 119 orë pasi tërmeti shkatërrues goditi vendin dhe Sirinë.

Në skenat dramatike, Kamil Can u nxor nga rrënojat me një buzëqeshje në fytyrë. Ekipet e shpëtimit thanë se ishin nxitur të kërkonin vendndodhjen pasi dëgjuan zërin e tij që vinte nga poshtë rrënojave.

Kamilin e çuan me barelë tek të afërmit që prisnin, të cilët e pritën me lot gëzimi.

/abcnews.al

 

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button