BotaRajoni

6 ditë pas tërmetit, pamjet me dron nga Kahramanmaras – Abc News

schedule11:05 – 11 Shkurt, 2023

Kahramanmarasi, epiqendra e tërmetit të 6 shkurtit, deri më tani ka përjetuar gjithsej 650 pasgoditje. Teksa po hynte në ditën e 6-të të tërmetit, qendra e qytetit në Kahramanmaraş duket e rrënuar.

Ndërtesa të shembura dhe mbetje të tyre, re pluhuri mbulojnë zonën, ndërsa ekipet e shpëtimit vijojnë punën vazhdojnë të punojnë nën rrënoja për të mbijetuar.

Numri i viktimave deri më tani ka kaluar mbi 24 mijë në Turqi dhe Siri, ndërsa mijëra të tjerë janë të plagosur.

/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button