Lajme

Berisha mbyll tubimin e sotëm: Të hënën para Parlamentit!

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha mbylli sot protestën, ndërsa kërkoi nga mbështetësit të mblidhen sërish të hënën para parlamentit për të kërkuar largimin e qeveriës së drejtuar nga kryeministri Edi Rama.

Protesta kombëtare e thirrur nga Berisha nuk zgjati as dy orë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, shkruan abcnews.al, përcjell Klankosova.tv.

“Të hënën ka parlament. Revolucioni na fton të gjithëve para parlamentit të hënën. Të gjithë të bashkohemi, të kalojmë nga beteja në betejë”, tha Berisha.

 

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.
*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button