Sport

Klopp kontaktoi me Real Madridin dhe mund të zëvendësojë Ancelottin – Abc News

schedule19:25 – 11 Shkurt, 2023

Jurgen Klopp në Madrid?  Sipas El Nacional, Florentino Perez ka qenë në kontakt me trajnerin gjerman për të diskutuar një lëvizje të mundshme në Real Madrid.

Ka zëra se trajneri aktual Carlo Ancelotti do të largohet nga posti dhe do të drejtojë kombëtaren e Brazilit, ndonëse një gjë e tillë mohohet nga kombëtarja.

Bisedimet e Klopp dhe Perez kanë shkuar aq larg sa Jurgen ka bërë tashmë një kërkesë për transferim, duke përfshirë kërkesën për Jude Bellingham, i cili po ndiqet nga Real Madrid dhe Liverpooli, sipas gazetës spanjolle.

Sigurisht, kjo histori është qesharake. Jurgen Klopp siç e njohim nuk do të hynte në negociata me asnjë klub tjetër kur i gjithë fokusi i tij duhet të jetë në rregullimin e situatës te Liverpool. Gjermani thuhet se ka qenë në zonën e tyre të interesit që të paktën që nga viti 2015. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button