Lajme

Kurti pret në takim një delegacion nga Federata e Paqes Universale për Evropën Juglindore

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim një delegacion nga nga Federata e Paqes Universale.

Kurti falënderoi të pranishmit për vizitën dhe i njoftoi ata për arritjet dhe reformat e deritanishme dhe për indikatorët ekonomikë dhe demokratikë në vend, përcjell Klankosova.tv.

“Në këtë takim, u fol për synimet e fondacionit, bashkëpunimin me Republikën e Kosovës, dhe për vlerat e përbashkëta si të drejtat e njeriut, solidariteti, miqësia dhe paqja”, thuhet në njoftimin e zyrës së kryeministrit.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button