Shqiperia

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra dhe magnituda – Abc News

Shqipëria është lëkundur pak minuta më parë nga një tërmet me magnitudë 3.2, ndërsa epiqendra ka qenë 19 kilometra nga qyteti i Korçës.

Kujtojmë që vendin ynë është goditur disa herë ditët e fundit, por situata nuk është shqetësuese, pasi magnituda është e vogël.

Tërmeti ka rënë saktësisht në orën 14:52:55, ndërsa ka pasur një thellësi prej 12 kilometrash. r.t/abcnews

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button