Sport

Mbappe mund të mbërrijë te Real Madrid falas në 2024 – Abc News

schedule22:29 – 11 Shkurt, 2023

Real Madrid dhe Mbappe formojnë thashetheme për tregun e transferimeve.

Në fakt, pothuajse që kur Mbappe rinovoi me PSG-në deri në vitin 2025, filluan të shfaqen zëra për klauzola në atë kontratë që i lejonin sulmuesit të largohej nga PSG para vitit 2025. Tani, një thashethem i ri shfaqet sërish për ato klauzola të lirimit në kontratën e Mbappe, shrkuan abcnews.al.

Kështu, sipas The Athletic, Mbappe ka një klauzolë me të cilën ai mund të ndërpresë në mënyrë të njëanshme kontratën me PSG-në në vitin 2024, viti i fundit i marrëdhënies së tij me klubin parisien. Që kjo të ndodhë, Mbappe duhet të njoftojë bordin e drejtorëve të PSG-së muaj më parë.

Sipas The Athletic, prioriteti i Mbappe është bashkimi me Real Madridin dhe klubi Los Blancos është i vetëdijshëm për këtë. Në Madrid ata nuk ia mbyllin derën sulmuesit. Real Madridi, pavarësisht gjithçkaje, është i vëmendshëm ndaj gjithçkaje që ndodh me Mbappen, por është e qartë, sipas The Athletic, se nuk dëshiron të paguajë për lojtarin francez. Dhe kjo mund të ndodhë në vitin 2024. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button