Shqiperia

Punonjësit e bashkisë aksion pastrimi në bulevard, çdo gjë xixë për një fundjavë të bukur – Abc News

schedule16:12 – 11 Shkurt, 2023

Pas tre orëve protestë të opozitës, Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” i është rikthyer normalitetit dhe lëvizjes së lirshme të qytetarëve.

Ndërmarrjet e Bashkisë së Tiranës, nisën menjëherë punën për pastrimin e rrugëve dhe të lulishteve. Kryebashkiaku Erion Veliaj ka falenderuar kolegët për rehabilitimin e hapësirave publike në kohë rekord. “Faleminderit skuadrës fantastike të pastrimit dhe riparimeve të Qytetit të Tiranës, për rekuperimin në kohë rekord të hapësirave publike, pas “revolucionit” të radhës! ♻️

Çdo gjë xixë, për një fundjavë të bukur të familjeve të Tiranës, të majta e të djathta, në 103-Vjetorin Kryeqytet”, shkruan Veliaj.
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button