Sport

Ronaldo zemëron fqinjët duke ndërtuar një shtëpi mbretërore për vete – Abc News

Pasi u shpërngulën në Gadishullin Arabik, CR7 dhe familja e tij qëndruan në një suitë në hotelin Four Seasons në Riad. Apartamentet zënë dy kate në të njëjtën kohë, ato kanë gjithçka: një dhomë ndenje, një zyrë personale, dhoma gjumi, një dhomë ngrënie, një dhomë mediash dhe madje një dhomë me një banjë mermeri me pamje nga Riadi.

Por Cristiano Ronaldo nuk mjafton për të jetuar sot, ai tashmë po mendon se çfarë do të ndodhë pasi të përfundojë karrierën e tij. Kur kjo të ndodhë, legjenda e futbollit portugez planifikon të vendoset në vendlindjen e tij. Për ta bërë atë sa më komode, Ronaldo tashmë po ndërton një pallat në Quinta da Marinha, vetëm 20 kilometra nga Lisbona.

Strehimi mbretëror për CR7 dhe familjen e tij fillimisht ishte menduar t’i kushtonte 12 milionë euro. Megjithatë, sipas raportimeve të mediave, për shkak të pandemisë, kostoja e ndërtimit është rritur ndjeshëm, në fillim shifrat ishin 21 milionë, dhe tani 32. Projekti duhet të jetë gati në verën e vitit 2023.

Megjithatë, çmimi i lartë nuk është problemi i vetëm me të cilin përballet Ronaldo. Fqinjët e ardhshëm nuk janë shumë të kënaqur me të, e gjithë çështja është se për hir të privatësisë, ai blen klubin e golfit dhe parkimin ngjitur. Banorët e zonës përreth, natyrisht, nuk e pëlqejnë atë, si dhe gjasat reale që zona së shpejti do të përmbytet nga gazetarët dhe tifozët e futbollistit.

Raportohet se projekti përfshin një garazh për 20 makina, dy pishina dhe, natyrisht, një palestër (duke nënkuptuar një fushë tenisi dhe një fushë futbolli). Një vend më vete i jepet dhomës së gjumit të CR7 dhe Georgina, sipërfaqja e saj do të jetë 300 metra katrorë. cr7 ka filluar të përzgjedhë edhe stafin që do të sigurojë komoditetin e familjes së tij. Një nga problemet aktuale është gjetja e një shefi kuzhine që do të gatuajë sushi. Ronaldo është gati t’i paguajë të paktën 5 mijë euro në muaj, por deri më tani nuk ka mundur të gjejë një kandidat të përshtatshëm.

Megjithatë, familja e sulmuesit portugez ka ende kohë. Pavarësisht se ndërtimi pritet të përfundojë këtë vit, ka gjasa që afati të zgjatet. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button