Lajme

Ua dha 20 mijë euro për t’i kthyer 73 mijë, arrestohen dy persona për fajde në Ferizaj

Dy persona janë arrestuar të premten rreth orës 15:45, në Ferizaj, nën dyshimin se janë përfshirë në fajde.

Sipas policisë, viktima ua ka dhënë të dyshuarve 20 mijë euro për t’ia kthyer pastaj 73 mijë, deri tani ai i ka kthyer plot 60 mijë euro.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë nën dyshimin se kanë kryer veprën e lartcekur ndaj viktimës mashkull kosovar, të cilit më 24.01.2023 i kanë dhënë shumën prej 20.000 euro me detyrimin për t’i kthyer 73.000 euro. Viktima deri me tani ka paguar 60.000 euro”, thuhet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button