Lajme

Për një javë mbi njëmijë të rinj kosovarë kërkuan punë në “Superpuna”

Për një javë mbi njëmijë të rinj janë regjistruar dhe verifikuar në platformën e lasuar javën e kaluar nga Qeveria e Kosovës, “Superpuna”.

Këtë e ka bërë të ditur, ministri i Financave, Hekuran Murati, përmes një postimi në Facebook.

Murati tha se të gjithë të rinjtë e moshës 18-25 vjeç, që janë në kërkim të një vendi pune, kanë mundësinë të regjistrohen dhe të gjejnë një vend pune me pagë të garantuar nga shteti.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button