Shqiperia

Tërmet në Shqipëri, ja sa ishte magnituda dhe ku ishte epiqendra

Një tërmet është regjistruar mëngjesin e sotëm në orën 08:24 në Shqipëri.

Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.8 ballë të shkallës rihter dhe epiqendra ka qenë 29 km nga qyteti i Durrës, ndërsa thellësia e saj ka qenë 2 km.

Lëkundjet janë ndjerë në disa qytete të vendit, përfshirë dhe Lushnjen.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button