BotaRajoni

VIDEO/ Motorri merr flakë gjatë fluturimit, avioni bën ulje emergjente – Abc News

schedule18:25 – 12 Shkurt, 2023

Pasagjerët në një fluturim nga Edinburgu në Nju Jork u frikësuan kur panë flakët që vinin nga krahu i avionit i cili më pas bëri një ulje emergjente disa minuta pas nisjes.

Siç raporton BBC, fluturimi i Delta Airlines DAL209 për në Nju Jork bëri një ulje emergjente në Prestwick pas problemeve me motorin.

Siç theksoi një reporter i BBC Scotland News, i cili ishte pasagjer në fluturim “avioni u ngrit dhe pati një zhurmë të madhe nga motori, e ngjashme me tingullin e dëgjuar gjatë ngritjes dhe uljes, por zhurma po vazhdonte se vazhdonte kur ne ishin në ajër”.

“Më pas kuptuam se ishim gati të zbarkonim. Kur avioni u ul, pamë makinat e zjarrfikësve që vraponin drejt nesh. Na thanë të linim të gjitha gjërat tona dhe të largoheshim sa më shpejt që të mundeshim. Më shumë mes pasagjerëve kishte konfuzion sesa panik”, tregoi gazetari.

Siç shpjegoi ai nuk e dinte sa serioz ishte ngjarja derisa ata hynë në terminal dhe dëgjuan njerëzit duke folur për atë që kishte ndodhur.

Në një deklaratë linja ajrore tha: Fluturimi Delta 209 nga Edinburgu në Nju Jork u devijua në mënyrë të sigurt në Aeroportin Prestwick të Glasgow pas një problemi mekanik me një nga dy motorët e avionit. I kërkojmë falje klientëve tanë për këtë shqetësim.”
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button