Lajme

Aktivisti i VV-së: Nëse kryeministri e nënshkruan Zajednicën, për mua si Dardan është tradhtar

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Krasniqi, ka thënë që nëse kryeministri Albin Kurti e nënshkruan marrëveshjen e Asociacionit atëherë për të ai do të jetë tradhtar.

Këtë koment Krasniqi e dha në Info Magazine të Klan Kosovës, ku përndryshe doli në mbrojtje të Kurtit duke u shprehur që është i lumtur që ky i fundit nuk i ka sjellë ndonjë të keqe Kosovës.

“Jam i lumtur që e kam kryeministër atë që s’i ka bë asnjë dëm këtij vendi”, ka thënë Krasniqi,

“Po e them si aktivist dhe si luftëtar i këtij vendi: nëse kryeministri Kurti e nënshkruan Zajednicën, për mua si Dardan është tradhtar”.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button