Sport

Cili nga legjendat ka shënuar më shume “poker” golash – Abc News

schedule21:37 – 13 Shkurt, 2023

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi po hyjnë gradualisht në fund të karrierës së tyre. Portugezi tashmë është larguar nga Evropa dhe ka udhëtuar drejt Lindjes së Mesme.

Ronaldo dhe Messi janë krejtësisht të ndryshëm. Këta janë lojtarë me funksione të ndryshme loje. Nuk ka asnjë formulë që mund të krahasojë objektivisht Cristiano-n dhe Lionel-in. Sidoqoftë, midis tifozëve të futbollit, mosmarrëveshjet se cili nga legjendat është më i miri nuk ndalen. Secili palë jep argumentet e veta, edhe pse, në fakt, është çështje shije, shkruan abcnews.al.

Javën e kaluar, Cristiano Ronaldo shkëlqeu me Al-Nassr. Ylli portugez realizoi 4 gola. Me këtë rast vendosëm të kujtojmë të gjitha rastet në karrierën e Ronaldos kur ai shënonte të paktën 4 gola për ndeshje. Duke qenë se tema e krahasimit të Cristianos me Lionel Messin mbetet e njohur, atëherë kujtuam të gjitha rastet në karrierën e një argjentinasi kur arriti të shënonte 4 ose më shumë gola në një ndeshje.

Doli se për sa i përket pokerit, Cristiano Ronaldo është aktualisht superior ndaj Lionel Messit. Pokeri i fundit i yllit portugez në Arabinë Saudite, ishte i 11-ti në karrierën e tij. Ylli argjentinas, nga ana e tij, aktualisht ka 8. /G.D abcnews.al/

 

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button