Lajme

Krasniqi prezanton fakte interesante për pavarësinë: Himni i Kosovës ka tekst (VIDEO)

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka prezantuar sot një fakt interesant në fillim të javës që shënon 15-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Kreu i PDK-së nëpërmjet një video ka prezantuar faktin se himni i Kosovës, i realizuar nga kompozitori Mendi Mengjiqi, ka edhe tekst.

“Titulli i himnit është Evropa dhe teksti i ka 12 vargje. Në Javën e Pavarësisë, mendoj se ia vlen ta lexoni dhe dëgjoni himnin me këtë tekst fantastik”, ka shkruar Krasniqi nw Facebook.

Më poshtë mund ta dëgjoni mesazhin e liderit të PDK-së dhe himnin e Kosovës me tekst:


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button