Lajme

Kryeministri paralajmëron se serbët e veriut mund sërish të ngrisin barrikada dhe sulmojnë policinë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka paralajmëruar se bandat kriminale serbe në veri, mund të ngrisin përsëri barrikada, dhe të kenë sulme drejt Policisë së Kosovës, por do dështojnë.

Një gjë të tillë kryeministri e thotë se mund të ndodhë, si reagim i bandave kriminale serbe, ndaj autoriteteve kosovare për punën drejt sundimit të ligjit, referuar së fundit, shkatërrimit të tre laboratorëve ilegalë të drogës në veri, transmeton klankosova.tv.

”Policia e Kosovës ka shkatërruar dje 3 laboratorë ilegalë të drogës në veri të Kosovës, një fitore e qartë për sundimin e ligjit. Bandat kriminale të sponsorizuara nga Serbia nuk do të ndalen para asgjëje – duke përfshirë barrikadat e armatosura dhe sulmet e dhunshme ndaj policisë – për të mbrojtur ndërmarrjet e tyre të paligjshme. Ata do të dështojnë”.

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button