Lajme

Nxjerrët e gjallë një grua pas 170 orëve në Gaziantep (VIDEO)

Një grua është shpëtuar mrekullisht e gjallë nga rrënojat pas 170 orëve në Gaziantep.

Siç raportojnë mediat turke, ekipet që e shpëtuan atë, janë duke u përpjekur që ta nxjerrin edhe një grua tjetër në rrënojat e së njëjtës ndërtesë, transmeton Klankosova.tv.

Sibel Kaya, e cila u nxor nga rrënojat pas punës së ekipeve, u dërgua fillimisht në ambulancë dhe më pas në spital. Largimi i Kayas për së gjalli, ngriti moralin te ekipet e shpëtimit.

Ndryshe, deri më tani është raportuar se mbi 34 mijë persona kanë mbetur të vdekur, nga tërmeti i fuqishëm që goditi Turqinë dhe Sirinë, një javë më parë.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button