Shqiperia

Sherri me armë mes nxënësve në Laç, Policia zbardh ngjarjen me 1 të plagosur – Abc News

schedule13:04 – 13 Shkurt, 2023

LAÇ- Policia e Kurbinit ka identifikuar dhe ka vënë në kërkim personin, i cili dyshohet se plagosi me armë zjarri bashkëmoshatarin e tij. Sipas tyre, sherri, ka ndodhur pas një konflikti të çastit mes adoleshentëve. Ngjarja ka ndodhur jashtë rrethimit të gjimnazit të qytetit, ndërsa i plagosuri është dërguar në spital dhe fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë: 

Rreth orës 12:20, në lagjen nr.4 në Laç, jashtë rrethimit të gjimnazit, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, është plagosur me armë zjarri në këmbë shtetasi i mitur L. Rr. 15 vjeç, nxënës në gjimnaz, banues në Kurbin, i cili është transportuar në spital ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Menjëherë me marrjen e njoftimit, shërbimet e policisë kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe falë veprimeve të shpejta hetimore, kanë identifikuar autorin e dyshuar shtetasin A.Gj. 17 vjeç, gjithashtu nxënës i gjimnazit.

Shërbimet e Policisë po vijojnë kontrollet me qëllim lokalizimin e kapjen e autorit. Grupi hetimor nën drejtimin e prokurorit, njëkohësisht vazhdon veprimet hetimore në vendin e ngjarjes për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button