Shqiperia

Shpërthim me eksploziv në një hotel në Sarandë, dëmtohet disa banesa dhe biznese përreth – Abc News

schedule07:30 – 13 Shkurt, 2023

Një shpërthim i fuqishëm me eksploziv ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Sarandë, ku për pasojë është shkatërruar një hotel. Shpërthimi ka ndodhur në një nga hotelet më të vjetra në lagjen nr.1 të qytetit, në pronësi të Spiro Çabirit. Ngjarja ka ndodhur në orën 05:54 në bulevardin e qytetit bregdetar.

Si pasojë e shpërthimit të fuqishëm, janë shkaktuar dëme të shumta materiale edhe në shumë biznese dhe banesa përreth. Lënda eksplozive mendohet të ketë qenë disa kilogramë. Ndërkohë, ngjarja ka shkaktuar panik te qytetarët pasi është dëgjuar në të gjithë qytetin./abcnews.al

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button