Lajme

Tensionohet protesta në Shqipëri, policia shtyn deputetët e PD-së

Qytetarët që janë mbledhur sot para Kuvendit të Shqipërisë, në protestën e ftuar nga opozita, i kanë bërë thirrje punonjësve të policisë që të dorëzojnë kapelet dhe uniformat dhe t’i bashkohen nismës së tyre.

Megjithatë situata është tensionuar pasditen e sotme, transmeton klankosova.tv.

Në foto shihen uniformat blu teksa shtyjnë deputetët e Partisë Demokratike.

Mes brohërimave, protestuesit thërrasin njëzëri: ‘Rama ik’!, transmeton klankosova.tv.

”Policia, dorëzoni uniformat, dorëzoni kapelet, bëhuni me qytetarët, ne jemi këtu. Rama ik!”.

”Poshtë diktatura, poshtë komunizmi, Rama ik! Ai nuk është parlamenti i shqiptarëve por i kriminelëve. Këtu vendin shqiptarët! Rama ik!”, thërriste njëri, sipas syri.net.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button