Lajme

Tërmeti në Turqi: Momenti kur shpëtohet një burrë pas gjashtë ditësh nën rrënoja (VIDEO)

Një burrë është shpëtuar nga rrënojat gati një javë pas tërmetit të së hënës në Turqinë jugore dhe Siri.

Huseyin Seferoglu, 23 vjeç, ishte bllokuar nën rrënoja për gjashtë ditë e gjysmë, në qytetin e Antakias, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

Tërmeti i rëndë që goditi Turqinë dhe Sirinë më 6 shkurt la mbi 34 mijë persona të vdekur.

Kujdes: Pamjet në vegzën e mëposhtme janë të rënda:

https://www.bbc.com/news/av/world-middle-east-64620757

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

 

 


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button