BotaRajoni

VIDEO/ Ekipet e shpëtimit vrapojnë të frikësuar pas një tjetër pasgoditje në Turqi – Abc News

schedule10:51 – 13 Shkurt, 2023

Situatat e vështira që duhet të përballojnë shpëtimtarët e ekipeve të shpëtimit që operojnë pas tërmetit në Turqi janë kapur në një video kur nxitojnë të dalin nga ndërtesa pas një pasgoditje.

Në video shihet momenti kur shpëtuesit amerikanë dhe francezë dalin nga një ndërtesë pas një pasgoditjeje në provincën e Antakias.

Sipas Anadolu, në këtë godinë po operonin ekipet e shpëtimit nga SHBA-ja dhe Franca për të nxjerrë tre personat e bllokuar në rrënojat për të cilët kishte informacione se ishin gjallë.

Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve të Turqisë, pas tërmetit, shpëtimtarët amerikanë dhe francezë u kthyen në ndërtesë për të vazhduar punën e tyre.

/abcnews.al

 

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button