Sport

Vlahovic në verë te Real Madrid? – Abc News

schedule19:30 – 13 Shkurt, 2023

Në fund të merkatos dimërore, u spekulua për interesimin e Real Madridit për Dushan Vlahovic. Asgjë nuk ndodhi nga kjo, por nuk do të thotë se nuk do të ndodhë, në verë.

Juventusi u ndëshkua në mënyrë drakonike nga Federata Italiane e Futbollit duke i zbritur 15 pikë dhe Liga e Kampionëve këtë sezon, duket pothuajse e pamundur, prandaj mund të ketë shumë largime. Disa prej tyre tashmë janë paralajmëruar, si Leandro Paredes dhe Angel di Maria, e në mesin e tyre mund të jetë edhe Dushan Vlahovic, shkruan abcnews.al.

Statusi i tij po monitorohet nga afër nga Real Madrid dhe duke pasur parasysh se Vlahovic është një figurë dominuese prej vitesh në futbollin italian, ata besojnë se këtë herë nuk do të gabojnë.

Vlahovic do të mbërrinte si zëvendësues i drejtpërdrejtë i Karim Benzemës, por pyetja është nëse ata mund të performojnë si çift dhe nëse njëri prej tyre ishte gati t’i jepte vendin tjetrit. Në çdo rast, një pasardhës i Benzemas është thelbësor. Reali po ndjek edhe Richarlison, i cili po kalon një sezon katastrofik te Tottenham, ndërsa ishte i jashtëzakonshëm në Botëror. Ata nuk duhet të kenë asnjë problem për ta tërhequr atë te Reali, për shkak të asaj që përfaqëson klubi, sepse një koloni e vërtetë brazilianësh është krijuar në Madrid, raporton “ESPN”. /G.D abcnews.al/

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button