Sport

3 klube të Premier League kanë kontaktuar Barcelonën për Fatin – Abc News

schedule23:45 – 14 Shkurt, 2023

Manchester United, Liverpool dhe Arsenal kanë kontaktuar rrethin e Ansu Fatit, shkruan Ben Jacobs për Caught Offside. Palët diskutuan një transferim të mundshëm të verës.

Barcelona ka deklaruar publikisht se aktualisht nuk po mendon ta shesë 20-vjeçarin. Megjithatë, katalanasit janë në një situatë të vështirë financiare, kështu që ata mund të bien dakord për një tranzicion. Fati është një nga pasuritë që mund të sjellë të ardhura të konsiderueshme.

Barcelona thuhet se mund të pajtohet me një ofertë prej 100 milionë eurosh, duke e bërë Fatin lojtarin e dytë më të vlefshëm në historinë e klubit pas Neymar.

Fati thuhet se është i pakënaqur me mungesën e kohës së tij të lojës në Camp Nou dhe mund të pranojë të largohet, edhe pse synon të ketë sukses te Barcelona.

Këtë sezon, sulmuesi ka shënuar 6 gola dhe ka bërë 3 asistime në 31 ndeshje (në 9 prej tyre ka dalë në formacionin titullar). /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button