Show-Biz

Aktorja turke, Emel Atici gjendet e vdekur së bashku me vajzën e saj nën rrënojat e tërmetit

Një javë më parë ndodhi një tërmet i madh në Turqi dhe Siri, në të cilin tashmë janë numëruar më shumë se 33 mijë viktima, një numër që për fat të keq vazhdon të rritet edhe sot.

Këtë fundjavë u konfirmua se një nga aktoret e serialit të suksesshëm turk “Tierra Amarga” (Tokë e Hidhur), Emel Atici, kishte vdekur së bashku me vajzën e saj.

Trupat e tyre u gjetën nën rrënojat e shtëpisë së tyre, e cila ndodhej në provincën e Adanas, në juglindje të vendit dhe shumë pranë epiqendrës së tërmetit.

Emel Atici

Producenti i serialit, i cili aktualisht transmetohet në “Antena 3”, ka bërë një deklaratë në lidhje me vdekjen e aktores.

“Jemi thellësisht të pikëlluar për humbjen e Emel Aticit dhe vajzës së saj, aktores së vlerësuar të serialeve tona televizive, në fatkeqësinë e tërmetit në vendin tonë. Për Emel Aticin dhe vajzën e saj të dashur, për të gjithë qytetarët tanë që humbën jetën në tërmet, në mëshirën e Zotit dhe mbështetje për familjet dhe të dashurit e tyre”, thuhet në deklaratë.

Vdekja ndodhi vetëm disa javë përpara se “Tierra Amarga” të përfundojë transmetimin e saj në “Antena 3” (më 23 shkurt), për t’i hapur rrugë “Original Sin” – një telenovelë turke që duket e destinuar të bëhet një sukses edhe në Spanjë. /Telegrafi/

Emel Atici
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button