BotaRajoni

Autobusi përplaset me një makinë, 20 të vdekur dhe 60 të plagosur – Abc News

schedule09:25 – 14 Shkurt, 2023

Njëzet persona kanë humbur jeten dhe më shumë se 60 kanë mbetur të plagosur në Afrikën e Jugut kur një autobus dhe një automjet i blinduar  të transportit të parave u përplasën, njoftoi sot departamenti i transportit i provincës Limpopo në veri të vendit.

“Njëzet persona humbën jetën tragjikisht në një aksident kur një mjet i transportit të parave humbi kontrollin dhe u përplas me një autobus që vinte nga drejtimi i kundërt”, thuhet në një deklaratë të departamentit të transportit.

Aksidenti ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 17:00.

/abcnews.al

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button