Sport

Danilo së shpejti do të vazhdojë kontratën me Juven, ai u bë udhëheqësi i dhomës së zhveshjes së klubit – Abc News

schedule16:21 – 14 Shkurt, 2023

Mbrojtësi dhe kapiteni i Juventusit, Danilo, së shpejti do të nënshkruajë kontratë të re me klubin. Kontrata aktuale me bardhezinjtë skadon në qershor 2024 dhe të dyja palët donin të vazhdonin rrugëtimin e përbashkët.

Sipas Gianluca Di Marzio, braziliani u bë lider i dhomës së zhveshjes dhe nuk mori vetëm shiritin e kapitenit në mungesë të Leonardo Bonuccit. Kontrata e re do të zgjatet deri në vitin 2025 me opsion edhe për një vit.

Për më tepër, Danilo nuk kërkoi rritje rroge, por ra dakord me atë që kishte tani. Sipas Capology, mbrojtësi merr 5.13 milionë euro.

Këtë sezon, Danilo është një lojtar i rëndësishëm në formacionin fillestar të Juventusit. Ai luajti në Serie A në të 22 ndeshjet e sezonit, duke shënuar 2 gola dhe duke dhënë 2 asistime. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button