Lajme

Dy të vdekur nga Covid-19 në Kosovë

Insistuti Kombëtar i Shëndetëisë Publike të Kosovës në raportin e fundit ka raportuar për dy raste vdekje nga Covid-19 në Kosovë në 24 orët e fundit.

Brenda 24 orëve janë konfirmuar 11 raste të reja me Covid-19 nga 58 testime të kryera, kurse janë të shëruar 7 raste, njofton Klankosova.tv.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve nga Covid-19 deri sot është 3,206, ndërkohë që viktimat e fundit janë të regjistruar në komunën e Deçanit dhe të Gjilanit.

 

 

 

 

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

 


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button