Kosova

Dy vjet nga zgjedhjet e 14 shkurtit

Sot janë bërë dy vjet, që kur u mbajtën zgjedhjet e përgjithshme, ku Lëvizja Vetëvendosje doli fituese.

Lëvizja Vetëvendosje nga këto zgjedhje fitoi mbi 50 për qind të votave, duke iu mundësuar kështu të krijonte e vetme qeverinë.

Kjo ishte hera e dytë që Vetëvendosje fitoi zgjedhje parlamentare. Ajo doli fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit 2019 me një dallim të vogël nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button