Lajme

Hapet ekspozita “Udhëtimi frymëzues i minatorëve” (VIDEO)

Të martën në Muzeun Kombëtar të Kosovës u hap Ekspozita “Udhëtimi frymëzues i minatorëve”.

Kristale e minerale të çmuara të thellësisë së Trepçës janë të ekspozuar, dhe po presin vizitorë, njofton Klan Kosova.

Nga organizuesit u tha se kjo ka edhe për qëllim të ndihmojë që publiku të njohë kontributin e minatorëve në shtetndërtim.

Ekspozita u hap edhe për nder të 15-vjetorit të Pavarësisë dhe muajit të minatorëve. Ajo do të qëndrojë e hapur deri më 24 shkurt.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button