Lajme

Kalon mbi 40 mijë numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi dhe Siri

Mbi 40 mijë jetë ka marrë tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirinë javën e kaluar.

Autoritetet turke kanë njoftuar se në vendin e tyre deri më tani janë regjistruar 35 mijë e 418 viktima, raporton AlJazeera, transmeton KlanKosova.tv.

Në anën tjetër, autoritetet siriane kanë raportuar 5 mijë e 800 jetë të humbura.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button