BotaRajoni

Lëkundje tërmeti në Rumani, sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 5.7 goditi Rumaninë sot, sipas Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Europiane (EMSC).

Thellësia e tërmetit ishte 40 km dhe epiqendra ishte 56 km në verilindje të Drobeta-Turnu Severin në Rumani, tha EMSC.

/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button