Lajme

Logoja e pavarësisë, simbol “problematik” (VIDEO)

Logo e Pavarësisë së Kosovës sivjet ishte me më shumë ngjyra.

Në vete bartë ngjyrat kombëtare, flamurin shtetëror, rolin e gruas në shoqëri e natyrën e gjelbër.

Ajo nuk kaloi pa kritika, e dizajnimi i saj sipas ideatorit dallon nga vitet e shkuara. Albian Gagica thotë se një logo e mirë varet nga qëllimi për të cilin krijohet, njofton Klan Kosova.

Reagime pati edhe për logon e 11 vjetorit ku kërkohej që në siluetën e një burri të vendosej edhe ajo e një gruaje. Pa i gjetur behane nuk shpëtoi as shenja e jubileut të 10. Madje ajo pas prezantimit u ndërrua pak ditë para 17 shkurtit.

Në përvjetore, duhet pasur kujdes të ruhet origjinaliteti që simbolizon festën. E pakënaqësitë do të evitoheshin nëse në përzgjedhje vendosen njerëz adekuat.

Përjashto sivjet në shumicën e ditëlindjeve të shtetit dominonin ngjyrat e flamurit shtetëror.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button