Sport

Luis Suarez provokoi një sherr, policia duhej të ndërhynte – Abc News

schedule16:37 – 14 Shkurt, 2023

Luis Suarez u përfshi në një përleshje masive, si pasojë e së cilës oficerët e zbatimit të ligjit vrapuan në fushë.

Të dielën, gjatë ndeshjes së Gremios kundër Avenida, uruguaiani përfitoi nga kundërshtarët e tij që protestonin për një faull në zonën e penalltisë për të ndihmuar ekipin e tij të kalonte në avantazh me një goditje dënimi tepër të shpejtë.

Kur u bë e qartë se goli nuk do të anulohej, lojtarët e zemëruar të Avenida rrethuan arbitrin dhe disa lojtarë të Gremios u afruan gjithashtu në përpjekje për të qetësuar situatën.

Protestat nuk u ndalën për disa minuta, ndaj një grup policësh me mburoja fluturuan në fushë dhe me shpejtësi formuan një rreth mbrojtës rreth arbitrit dhe ekipit të tij.

Kur gjakrat u  qetësuan, ndeshja vazhdoi Gremio shënoi golin e dytë.

Skuadra e Suarez ka regjistruar shtatë fitore në shtatë ndeshje dhe qëndron krye të tabelës. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button