Sport

Në Itali, vlerësohen shanset e kalimit të Napolit në finalen e Champions – Abc News

schedule17:55 – 14 Shkurt, 2023

Massimiliano Martini, një gazetar italian për portalin Corriere dello Sport, ka folur për shanset e Napolit për sukses në Ligën aktuale të UEFA-s.

“Ata do të mundin Eintracht Frankfurt: Djemtë e Spallettit janë ndoshta përfaqësuesi i vetëm i Italisë që mund të mos ketë vështirësi për të ecur më tej në turne. Por nëse flasim për arritjen në finalen e Ligës së Kampionëve, atëherë gjithçka varet nga mënyra se si do të shkojë gara për Scudetton në javët e ardhshme”, tha për Sport24 Martini, shkruan abcnews.al.

Kujtojmë se Napoli është lider i padiskutueshëm i Serisë A, diferenca nga Interi që ndodhet në vendin e dytë është 15 pikë dhe kjo vetëm pas 22 javësh të kaluara.

Më herët, Martini ishte pesimist për shanset e klubeve të Milanit për të pasur sukses në Champions League. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button