Lajme

Një person arrestohet në flagrancë duke vjedhur në një shtëpi në Ferizaj

Një person është arrestuar në flagrancë të hënën rreth orës dy, duke vjedhur në një shtëpi në Ferizaj.

Sipas policisë, i dyshuari po e kryente vjedhjen në bashkëpunim me tre të tjerë, mirëpo ata kanë arritur të arratisen.

“Raportohet se është arrestuar në flagrancë një i dyshuar mashkull kosovar pasi që i njëjti së bashku me tre të dyshuar të tjerë ishin duke vjedhur në shtëpinë e ankuesit mashkull kosovar. Njësiti policor në vendin e ngjarjes, tek i dyshuari gjatë kontrollit i ka gjetur një sasi stoli ari, ndërsa tre të dyshuarit e tjerë kanë arritur të largohen nga vendi i ngjarjes në drejtim të panjohur”, thuhet në raportin e policisë.

Ankuesi ka raportuar se të dyshuarit kishin vjedhur sasi ari dhe gjëra tjera në vlerë të konsiderueshme.

Pas intervistimit, me autorizim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS

 


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button