Sport

Potter i ka “krahët e ngrohta” te Chelsea, bordi i “bluve” nuk heq dorë nga 47-vjeçari – Abc News

schedule21:44 – 13 Shkurt, 2023

Me vetëm 8 pikë në 5 përballjet e fundit, pozitat e teknikut Graham Potter te Chelsea, duket se janë të lëkundshme, mirëpo klubi londinez e ka mohuar diçka të tilla dhe ka rikonfirmuar besimin te tekniku 47-vjeçar.

Sipas asaj çka raportojnë mediat angleze, bordi është i vetëdijshëm se rezultatet për momentin janë të pakënaqshme, megjithatë ka vendosur të mos heq dorë nga tekniku, me pretekstin dhe projekti i “bluve” është afatgjatë dhe përë këtë arsye kanë vendosur t’i japin një “shans” të dytë 47-vjeçarit.

Ndërkaq, kujtojmë se tekniku Graham Potter erdhi te Chelsea, pas shkarkimit të Tomas Tuchel në fillimin të këtij sezoni, nga rivalët e Brighton. /i.m /abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button