BotaRajoni

Rreth 20 mijë njerëz janë shtruar në spital në Turqi pas tërmetit – Abc News

schedule08:24 – 14 Shkurt, 2023

Të paktën 19,300 viktima të tërmetit janë nën trajtim në spitalet në Turqi, sipas Ministrisë së Shëndetësisë të Turqisë. 3,636 njerëz që janë në njësitë e kujdesit intensiv, njoftoi ministria të hënën.

Sipas ministrisë, të paktën 8,851 pacientë janë dashur të operohen dhe disa prej tyre tashmë janë të liruar.

/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button