BotaRajoni

Shiste heroinë dhe kokainë, në pranga shqiptari në Zvicër – Abc News

schedule17:28 – 14 Shkurt, 2023

Një 26-vjeçar shqiptar, i dyshuar për trafik droge, u arrestua dhe u dërgua në prokurorinë e Cyrihut.

Policia bashkiake gjatë një kontrolli të hënën në Kreuzplatz në Cyrih sekuestruan një sasi të vogël kokaine dhe heroinë.

Nga kontrolli në shtëpinë e të dyshuarit u zbuluan më shumë se një kilogram heroinë, sasi të vogla kokaine, produkte prerëse dhe disa qindra franga para të gatshme.

Vlera rrugore e drogës së sekuestruar arrin në më shumë se 30,000 fr. /abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button