Kosova

Sot mot me diell

Në Kosovë sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara kryesisht rreth relievit malor.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 dhe -4 gradë celsius, ndërkaq ato maksimale do të luhaten nga 5 deri në 7 gradë.

Do të fryjë erë e lehtë nga verilindja dhe veriperëndimi.

The post Sot mot me diell appeared first on Klan Kosova.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button