Lajme

Aksidentohet për vdekje një 12-vjeçare teksa po skijonte në Brezovicë

Një 12-vjeçare është aksidentuar për vdekje teksa ishte duke skijuar në Brezovicë.

Ajo ishte rrëzuar duke pësuar lëndime të rënda të cilat nuk arriti t’i përballojë.

Kështu bëri të ditur për Klankosova.tv Ardian Grazhda, njëri nga menaxherët e Qendrës Skijimit.

“Vajza është rrëzuar keq derisa po skijonte me babain e saj. Dyshohet se ajo e ka shqyer mëlçinë. Ajo është dërguar për trajtim në Shtërpcë por nuk e kanë ndal aty dhe ajo ka vazhduar për në Mitrovicë ku edhe ka vdekur”, tha Grazhda.

Ai theksoi se viktima i takon nacionalitetit serb dhe është nga Leposaviqi./ Klankosova.tv

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button